Se afișează postările cu eticheta deputat. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta deputat. Afișați toate postările

luni, 21 iulie 2008

Un papagal pedelist prins in haosul retrocedarilor



La minutul 1:10 vorbeste Petre Ungureanu, deputat PD-L:

"Legea va ramane asa. Pentru ca, v-am spus, si repet, tot ce vine de la presedentie, avand in vedere majoritatea parlamentara creata, este deja, lucrul este transat."

Spre minima lui moralitate, deputatul Ungureanu face parte dintre cei trei deputati PD-L care s-au abtinut. Alti trei deputati au votat impotriva proiectului de lege de modificare a legii 10. Insa 50 (cincizeci) de deputati PD-L, dintr-un total de 56, au votat pentru proiectul de lege. Domnule papagal, in "majoritatea parlamentara creata" intra si deputatii PD-L?